CHP’li Torun’dan Bakan Soylu’ya: Cumhuriyet tarihinin en yüz kızartıcı İçişleri Bakanı; biz biliyoruz onun hangi fırıldakları çevirdiğini!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemine ilişkin açılan davaya tepki gösterdi. CHP’li belediyelerin hizmetlerinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu rahatsız ettiğini söyleyen Torun, “İçişleri Bakanlığı’nda kurduğu birimle de sürekli belediyelerimize kumpas kurmakla meşgul. Sürekli gönderdiği müfettişler ile bir şekilde ‘Gidin, belediyelerden nasıl suç bulacaksanız bulun’ diye talimat vererek, hizmetleri engellemeye çalışıyor” dedi. Soylu’ya yönelik olarak, “Biz biliyoruz onun hangi fırıldakları çevirdiğini” diyen Torun, “Cumhuriyet tarihinin en yüz kızartıcı İçişleri Bakanı. Yaptığı bu uygulamalar elbette bir gün yargı karşısında değerlendirilecek” ifadelerini kullandı.

“Bu koltuğa yakışmayan bir İçişleri Bakanı. Cumhuriyet tarihinin en yüz kızartıcı İçişleri Bakanı. Yaptığı bu uygulamalar elbette bir gün yargı karşısında değerlendirilecek. Onda gerçekten biraz onur ve gurur olsa istifa ederdi, ayrılırdı.”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemine ilişkin “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla açılan yeni davayla ilgili açıklama yaptı.

Torun, Beylikdüzü Belediyesi’nde yaşanan olayın Sayıştay denetiminden geçtiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Nereden bir şey uydururum diye uğraşıyorlar”

“Aklanmış. Herhangi bir problem olmadığı da belgelenmiş. Nereden bir şey uydururum diye uğraşıyorlar. Biliyorsunuz, özel bir müfettiş görevlendirilmişti, AK Parti milletvekili adayı. Sürekli karıştırarak ‘Acaba buradan bir kumpas kurabilir miyiz?’, bunun çabası içindeler. Sayın İmamoğlu hizmetlerine, 16 milyonun hizmetine devam ediyor. Her gün yeni bir proje açıklıyor. Yıllardır kangren olmuş sorunları çözüyor, öyle uçuk kaçık projelerle de uğraşmıyor. Ulaşım sorunun çözüyor, kırsal kalkınmayı sağlıyor. Şu anda altyapı ile ilgili inanılmaz yatırımlar yapıyor. Vatandaşın memnuniyeti arttıkça, İstanbul’un güveni artıkça, onlar da ‘Acaba ne yapabiliriz’ diye geçmişin defterlerini karıştırıyorlar.”  

“İçişleri Bakanlığı’nda kurduğu birimle de sürekli belediyelerimize kumpas kurmakla meşgul”

Torun, CHP’li belediyelerin hizmetlerinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da rahatsız ettiğini söyleyerek, “İstanbul seçimlerinden sonra çok ağlayan, gözyaşı döken Süleyman Soylu’yu rahatsız ediyor. Haliyle İçişleri Bakanlığı’nda kurduğu birimle de sürekli belediyelerimize kumpas kurmakla meşgul. Sürekli gönderdiği müfettişler ile bir şekilde ‘Gidin, belediyelerden nasıl suç bulacaksanız bulun’ diye talimat vererek, hizmetleri engellemeye çalışıyor” dedi.

“Bu koltuğa yakışmayan bir İçişleri Bakanı”

Soylu’ya yönelik olarak “Biz biliyoruz onun hangi fırıldakları çevirdiğini” diyen Torun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu koltuğa yakışmayan bir İçişleri Bakanı. Cumhuriyet tarihinin en yüz kızartıcı İçişleri Bakanı. Yaptığı bu uygulamalar elbette bir gün yargı karşısında değerlendirilecek. Onda gerçekten biraz onur ve gurur olsa istifa ederdi, ayrılırdı.” (ANKA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *