SAİP ŞENGEL HUZUREVİ’NDE ANILDI

Usta oyuncu ve yönetmen Saip Şengel için Fethiye Huzurevi’nde ölümünün 40. Günü nedeniyle anma etkinliği düzenlendi.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Saip Şengel hayatını sürdürdüğü Fethiye’de geçirdiği kalp krizi sonucu 80 yaşında vefat etmişti. Tam 14 yıldan bu yana SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevinde yaşayan Saip Şengel 40 gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Fethiye Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. 2 çocuk babası tiyatro ve sinema oyuncusu Saip Şengel vasiyeti üzerine Fethiye Taşyaka Asri Mezarlığında toprağa verilmişti.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Saip Şengel hayatını sürdürdüğü Fethiye’de geçirdiği kalp krizi sonucu 80 yaşında vefat etmişti. 40 gün önce Huzurevinde vefat eden Saip Şengel Fethiye’de tiyatro sanatını sevdirebilmek için pek çok tiyatro oyunu yönetip sahneye koymuştu. Usta oyuncu ve yönetmen Saip Şengel için Fethiye Huzurevi’nde ölümünün 40. Günü nedeniyle anma etkinliği düzenlendi.

Saip Şengel’in eşyalarının sergilendiği anma gününü usta tiyatrocu merhum Aziz Basmacı’nın oğlu Nejat Basmacı, Mehmet Ulay, Fethiye Belediye Eski Başkanı Behcet Saatcı ile huzurevi sakinleri de katılırken anma günü anısına yemek düzenlendi. Duaların da yapıldığı anma gününde Saip Şengel’in hatıraları anlatıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *